Fredag 30.03.12
 Chris Fabry: Ikke i hjertet
 NY BOK: Truman Wiley er far til en syk gutt som trenger å få transplantert et nytt hjerte. Det er hjertet til en dødsdømt mann som er tiltenkt sønnen. Men så oppdager Truman at den dødsdømte er uskyldig. Hva skal han gjøre da?
 Journalisten Truman Wiley har reist verden rundt og rapportert om store og små hendelser. Men snart er det han selv som skal skape de største overskriftene.
Truman er arbeidsløs, han har forlatt familien og står uten bosted. Det som plager ham mest, er imidlertid sønnens sviktende hjerte. Familiens sykehusregninger vokser i takt med Trumans hjelpeløse sorg. Han gir etter for hangen til å spille bort familiens penger, og skyver sine nærmeste enda lenger fra seg. Smerten er for stor til at han orker å besøke sønnen. Situasjonen synes håpløs.
Da får Truman en overraskende utfordring: Kan han skrive historien til en drapsdømt fange som snart skal henrettes? Fangen ønsker også å donere hjertet sitt til Trumans sønn. Truman tar oppdraget. Det blir en kamp mot tiden, henrettelsen nærmer seg ubønnhørlig.
Så dukker det opp foruroligende bevis i drapssaken. Kan den dødsdømte likevel være uskyldig? For journalisten blir det også et privat drama. Må en uskyldig mann dø for at sønnen skal få leve?
Med hjertevarme og overraskende mye humor forteller den kritikerroste bestselgerforfatteren Chris Fabry hva en desperat far gjør for å redde sin sønn.
« TILBAKE ! |  | | Annonser |  | | |
 |
 | VELKOMMEN TIL BOKSTAVER.NO |  |  |  |  Litteraturavisen BOKSTAVER.NO tilbyr bransjerelaterte nyheter, godt bokstoff og anmeldelser. Daglige oppdateringer. Har du et tips, kan du sende en e-post til post(a)bokstaver.no.
|  |
 | SKRIV DIN EGEN BOKANMELDELSE PÅ BOKSTAVER.NO |  |  |  | Nå kan du skrive din egen bokanmeldelse i litteraturavisen BOKSTAVER.no. Bidrag som benyttes er med i trekningen av ti Flax-lodd. Forutsetningen for å bli med i trekningen, er at du oppgir full adresse ved registrering av bokanmeldelsen.

SKRIV ANMELDELSEN |  |
ANNONSER |  | | |

|