Setter søkelys på vår rastløse tid

09.07.2024
Setter søkelys på vår rastløse tid
Lyrikkforlaget
Lea Madeleine Kristiansen

Lea Madeleine Kristiansen er aktuell med diktsamlingen «Livet løper». Her utforsker hun menneskets forhold til tid og teknologi i en stadig mer hektisk hverdag.

Kristiansen, som beskriver skriving som like naturlig som å puste, har lenge vært tilbakeholden med å publisere sine tekster. Men med «Livet løper» tar hun steget ut i offentligheten for å dele sine observasjoner og refleksjoner rundt vår tids jag etter neste mål.

- Jeg har lagt merke til at vi mennesker lever mye for fremtiden, sier Kristiansen. - Vi studerer for å få jobb, sparer til bolig, men glemmer ofte nuet i prosessen.

 

Daglige observasjoner

Diktsamlingen springer ut av forfatterens daglige observasjoner og tar for seg temaer som vår avhengighet av skjermtid og sosiale medier. Kristiansen uttrykker både fascinasjon og bekymring over teknologiens innflytelse på våre liv.

- Tiden vi lever i, med skjerm og sosiale medier, både fascinerer og skremmer meg, forklarer forfatteren. - Vi er blitt så opphengte i alt som skjer på skjermen og avhengige av den.

 

Rom for refleksjon

Med «Livet løper» ønsker Kristiansen å skape rom for refleksjon rundt våre prioriteringer og vårt forhold til tid. Boken er en samling av tekster som har vokst frem over flere år, forent av et felles tema om livets reise og de ulike stadiene vi går gjennom.

For Kristiansen representerer utgivelsen en personlig milepæl.

- Det å gi ut bøker har jeg alltid vært ambivalent til, innrømmer hun. - Men med tiden har jeg innsett at jeg har et ønske om å dele mine tekster med andre.

«Livet løper» er nå tilgjengelig i bokhandlere over hele landet, og lover å by på tankevekkende lesning for alle som ønsker å ta et skritt tilbake og reflektere over livets tempo i vår moderne tid.

 

Mai Britt Hareide

Nyheter

Spotify vil gjøre lydboken til en del av hverdagslyttingen

Spotify vil gjøre lydboken til en del av ...

Spotify satser på at lydbøker ikke ...

Far og sønn på samme lag

Far og sønn på samme lag

Emil Jacobsen (10) er fersk debutant, mens ...

Folkopplysning er demokratiets treningsrom

Folkopplysning er demokratiets treningsr...

Demokratiet overlever ikke av seg selv. Det ...

Når boken selv blir fortellingen

Når boken selv blir fortellingen

På Bokmessen i Göteborg ble bildeboken ...

Historien går ikke i rett linje

Historien går ikke i rett linje

«Vi er ikke tog. Vi reiser ikke fra punkt ...

Anmeldelser

Etterkommernes arvesynd

Etterkommernes arvesynd

«Etterkommerne – skam, hat og utestengelse» ...

«Lyset over Krokskogen» - reflekterer over livets viktigste veikryss - avskjedens

«Lyset over Krokskogen» - reflekterer over ...

Trine-Lise Rygh er nå ute med en ny ...

En vaskeekte politimann om den mentale beredskap

En vaskeekte politimann om den mentale b...

Det er utrolig interessant. En vaskeekte ...

Frans av Assisi – en helgen for vår tid?

Frans av Assisi – en helgen for vår tid?

Man skal ikke ha gått så mange ...

Er selvhjelpsbøker til god selvhjelp?

Er selvhjelpsbøker til god selvhjelp?

Er selvhjelpsbøker til god selvhjelp? ...