En sann historie om mord og én manns kamp for rettferdighet!

03.02.2015
En sann historie om mord og én manns kamp for rettferdighet!
Min krig med Putin

En sterk personlig beretning om et svært aktuelt tema! Stor internasjonal lansering 5. februar. Min krig med Putin er en avslørende dokumentar og en drivende historie. Den handler om finansmannen Bill Browders farlige tokt for å avsløre korrupsjon i Putins Russland, og om mordet på hans unge advokat, Sergej Magnitskij.

Da Magnitskij ble fengslet og torturert til døde, gikk Bill Browder fra å være kapitalist til å bli menneskerettighetsaktivist. Russland jakter fortsatt på Browder, og har for 3. gang forespurt Interpol om å sende ut en internasjonal etterlysning etter ham. Dette ble igjen avvist av Interpol 26. januar 2014.

«Denne boken viser forskjellen én person kan gjøre når han nekter å gi seg. Her fortalt av en medsoldat i kampen for å stille Putin til ansvar.» Pussy Riot

«Dette uunnværlige innsynet i den brutale virkeligheten i Putins regime er desto viktigere på grunn av Bill Browders unike ekspertise og personlige erfaringer fra innsiden.» Garry Kasparov, tidligere verdensmester i sjakk og russisk politisk aktivist

«I Min krig med Putin forteller Bill Browder den opprivende og inspirerende historien om hvordan hans kamp for rettferdighet i Russland plutselig gjorde ham til en ledende internasjonal menneskerettighetsforkjemper, og Vladimir Putins største fiende. Er du interessert i å forstå kulturen rundt korrupsjon og straffrihet i Putins Russland, må du lese denne boken. Browder er et forbilde når det gjelder å slå tilbake.»
Senator John McCain

 

Bill Browder er grunnlegger av og direktør for Hermitage Capital Management, som var det største utenlandske investorselskapet i Russland frem til 2005.Da ble Browder nektet adgang til landet, etter å ha avslørt korrupsjon. Siden 2009, da Browders advokat, Sergei Magnitsky, ble drept mens han var i forvaring hos det russiske politiet, har han ledet en global kampanje for å avsløre korrupsjon og brudd på menneskerettigheter. Som en konsekvens av dette ble «Sergei Magnitsky Rule of Law Accountability Act» innført i USA i 2012, og Browder jobber med å få loven godkjent i Europa.

Redaktør -

Nyheter

Musikken reddet norske jøder  fra gasskamrene -  Av Jørn-Kr. Jørgensen, forfatter

Musikken reddet norske jøder fra gasskamrene ...

Det er 80 år siden 532 jøder stevnet ...

Lyst mørke vant Årets Ulest

Lyst mørke vant Årets Ulest

Torsdag ble det klart at årets vinner ...

Det lille følelsesspillet - SPILL

Det lille følelsesspillet - SPILL

Spillet som styrker båndet mellom deg ...

Mobilfri jul

Mobilfri jul

Å se noen, virkelig se dem, høre ...

Heidi Austlid går fra IKT-Norge til Forleggerforeningen

Heidi Austlid går fra IKT-Norge til Forl...

Forleggerforeningens direktør Kristenn ...

Anmeldelser

Sikkerhetspolitiske analyser med personlig vri

Sikkerhetspolitiske analyser med personlig ...

«Verden bli ikke den samme» slår Janne ...

Kulturforståelse læres i opplevelsen

Kulturforståelse læres i opplevelsen

Det er noe med kulturen. Den er vi helt avhengige ...

T-banen som utvidet byen

T-banen som utvidet byen

T-banen i Norge er et Oslofenomen, mens Bybanen ...

Historien om «Stay Behind»

Historien om «Stay Behind»

Få historier i Norge er så hemmelig ...

Tømmermannen fra Krakow

Tømmermannen fra Krakow

Noen gang finner en leser det som gjerne ...