Den sjette nøkkelen

05.07.2017
Den sjette nøkkelen
Den sjette nøkkelen

Britt Hovden og Viggo Østvold er igjen kommet i søkelyset hos en maktelite som kontrollerer det meste i Europa. En meget viktig nøkkel er forsvunnet fra CERN-anlegget i Genève.

Hvis ikke denne nøkkelen er på plass, kan ikke partikkelakseleratoren LHC (Large Hadron Collider) yte max effekt. Av en eller annen grunn er nøkkelen havnet i Bergen, og makten i Geneve mistenker straks politimannen Terry Hovden, og videre Britt Hovden, for å stå bak tyveriet av nøkkelen.

Som i Og stjernens navn er Malurt (2011) kommer Britt i fokus, og hun ser seg nødt til å kontakte sin nære venn og fortrolige, Viggo Østvold, som hun mener er den eneste som vil forstå det bisarre i situasjonen. Sammen prøver de å finne en løsning på hvordan de kan unngå å komme i søkelyset til denne makten, som blant de innvidde omtales som Den sorte hånd. Før Terry Hovden døde klarte han å stjele en nøkkel fra det mektige, skjulte nettverket i Geneve. Nå er det hans datter Britt og hennes venn Viggo Østvold som har den, men de oppdager fort at store krefter er i sving for å få den tilbake … Og snart begynner mystiske ting å skje rundt dem. Følg Britt og Viggo i kampen mot overmakten i denne spennende boken der ingenting er som du tror. I det skjulte sitter innflytelsesrike nettverk og drar i trådene – for å få tilbake Den sjette nøkkelen – Shivas nøkkel

Åge Grønning (f. 1953) er opprinnelig fra Bergen, men er nå bosatt i Brumunddal. Han arbeider til daglig som akupunktør i Hamar, og driver med kunstmaling og gitarspill på fritiden. Han har tidligere skrevet fire romaner.

Tittel: Den sjette nøkkelen

Forfatter: Åge Grønning

ISBN: 9788282515528

Format: 13 x 20

Antall sider: 256

Innbinding: Innbundet

Utsalgspris: 299kr

 

 

Anna Hovhannisyan

Nyheter

Professor ble poet

Professor ble poet

Hun har undervist generasjoner av legestudenter ...

Lytt etter den kvite lyden

Lytt etter den kvite lyden

Lenge hamna dikta i skrivebordsskuffen. No ...

– Jeg har med egne øyne sett det

– Jeg har med egne øyne sett det

I 26 år har Ole André Lie arbeidet tett ...

Ein pensjonist med diktarånd

Ein pensjonist med diktarånd

Lysta til å skrive har vore der så ...

Song i det små

Song i det små

For Inga Robøle Hegge er livet sjølv ...

Anmeldelser

Frans av Assisi – en helgen for vår tid?

Frans av Assisi – en helgen for vår tid?

Man skal ikke ha gått så mange ...

Er selvhjelpsbøker til god selvhjelp?

Er selvhjelpsbøker til god selvhjelp?

Er selvhjelpsbøker til god selvhjelp? ...

«Tre i én»

«Tre i én»

Prost og sokneprest Trond Bakkevigs bok «Treenigheten» ...

Narsissisme – er det en folkesykdom?

Narsissisme – er det en folkesykdom?

Det er kanskje grunn til å reise spørsmålet ...

Tilbake til  Auschwitz-Birkenau

Tilbake til Auschwitz-Birkenau

Boken «Auschwitz» som kom i sommer inneholder ...