Det kommer ikke til å vare

31.05.2021
Det kommer ikke til å vare
Lyrikkforlaget
Mathilde Skarsem Thrana

Vær sårbar, og vær sterk for hverandre!

 

Jeg lurer ofte på hvor og hva det ble av de menneskene jeg en gang kjente. Jeg lurer på hvorfor så mange av oss mister den barnlige gleden i møte med det travle voksenlivet. Jeg lurer på hvem du er - sånn egentlig. Hvorfor gjør du som du gjør? Har du det bra? Kan jeg få holde hånda di og minne deg på alt som er fint med det å leve?


Boka er en samling tekster med et blikk som søker ut fra seg selv, og mot det å granske og forstå mennesker rundt seg. De fleste tekstene i verket er knyttet sammen av en rød tråd som omhandler det som en gang var. Den bærer preg av melankoli og minner fra det tapte og glemte, men søker også å ta deg ut av travelhet og kaos, og inn i de øyeblikk som gjør at tiden står litt stille ... Livet er kort, men også langt. Det kommer ikke til å vare. La oss gripe øyeblikket her og nå, slik barn kan vise oss hvordan.


Mathilde Skarsem Thrana (f. 1993) kommer opprinnelig fra Melhus, og er bosatt i Trondheim. Hun har en bachelorgrad i nordisk språk og litteratur, og har tidligere jobbet som frilanser og innleggsforfatter hos Trd.by/Adresseavisen. Ellers takker hun aldri nei til en kopp kaffe, er som regel alltid gira på et kveldsbad og elsker å lese bøker.

 

BOKFAKTA:

Tittel: Det kommer ikke til å vare

Forfatter: Mathilde Skarsem Thrana

ISBN: 9788283980660

Format: 13 x 20

Antall sider: 153

Innbinding: innbundet

Utsalgspris kr 298.00

Mai Britt Hareide

Nyheter

Ein pensjonist med diktarånd

Ein pensjonist med diktarånd

Lysta til å skrive har vore der så ...

Song i det små

Song i det små

For Inga Robøle Hegge er livet sjølv ...

Diktene til Holien vokste i hagen

Diktene til Holien vokste i hagen

Etter en oppfordring eller to fra Facebook-følgere ...

Lytter vi til ungdommen?

Lytter vi til ungdommen?

Helen Lid Furu er aktuell med romanen De ...

En hyllest til kvinner

En hyllest til kvinner

Kvinnekraft, kvinnekamp, morskap og migrasjon. ...

Anmeldelser

Bli med inn i Sonderlager Stutthof

Bli med inn i Sonderlager Stutthof

Det kan virke som om krigen 1940-1945 aldri ...

Mer nytt om livet på Grini

Mer nytt om livet på Grini

År om annet er det kommet ut bøker ...

Sett gode ideer ut i livet!

Sett gode ideer ut i livet!

«Når man får en god idé gjelder ...

Kjærlighet og ærlighet

Kjærlighet og ærlighet

De midterste bokstavene i ordet «kjærlighet» ...

Å behandle traumer

Å behandle traumer

KI definerer traumer på denne måten: ...