En gripende og inspirerende leseropplevelse

20.06.2024
En gripende og inspirerende leseropplevelse
Lyrikkforlaget
Kent Robert Akslen

Kent Robert Akslen, kjent for sin introspektive og dyptgående skriving, er aktuell med sin nye bok «Men sofaen er din til odel og eie».

 

 

Akslen beskriver seg selv som en introvert person med sporadiske eksplosive avvik, som veksler mellom å zoome helt inn og zoome helt ut. Til tross for at han sjelden leser bøker, har han en uvanlig evne til å formidle komplekse følelser og opplevelser gjennom sitt eget forfatterskap.

Inspirasjonen til boken kom på en uventet måte.

- Den ble hentet opp fra dypet ubevisst idet jeg skrev på måfå, sier Akslen. - Noe måtte ut. Det endte med at det ble nedfelt i bokstaver.

Denne spontane og ufiltrerte skriveprosessen har resultert i en lyrisk selvbiografi som utforsker kjærligheten til seg selv og det å finne sin egen vei gjennom livets tåke.

 

Mellom virkelighet og fiksjon

«Men sofaen er din til odel og eie» tar leseren med på en reise fra mørke til lys. Boken er skrevet for alle som har vært, er, eller ønsker å forstå hvordan det er å finne seg selv igjen. Med sitt introspektive tema og poetiske språk gir Akslen en dyp og personlig innsikt i sitt eget livskapittel.

Akslen påpeker at en slik tekst ikke kan formidles uten egne opplevelser.

- Dette er en lyrisk selvbiografi fra et livskapittel som starter mørkt, men ender lyst.

Boken skiller seg ut ved at den ikke er lang, men det meste av handlingen finner sted mellom linjene. Den går dypt – helt til bunnen og opp igjen, og utfordrer leseren til å tolke og reflektere over innholdet.

 

Flere prosjekter i horisonten

Kent Robert Akslen har alltid flere prosjekter på gang. Han planlegger en oppfølger til sin første bok «Gjøgler» i form av en ny diktsamling. I tillegg har han allerede begynt på oppfølgeren til «Men sofaen er din til odel og eie». Akslen hinter om at det har skjedd mye absurd i livet hans de siste årene, noe som vil gi rikelig med materiale til nye bøker.

Akslens unike stemme og dypt personlige tilnærming til skrivingen fortsetter å fange lesere, og «Men sofaen er din til odel og eie» lover å være en gripende og inspirerende leseopplevelse.

 

 

Mai Britt Hareide

Nyheter

Spotify vil gjøre lydboken til en del av hverdagslyttingen

Spotify vil gjøre lydboken til en del av ...

Spotify satser på at lydbøker ikke ...

Far og sønn på samme lag

Far og sønn på samme lag

Emil Jacobsen (10) er fersk debutant, mens ...

Folkopplysning er demokratiets treningsrom

Folkopplysning er demokratiets treningsr...

Demokratiet overlever ikke av seg selv. Det ...

Når boken selv blir fortellingen

Når boken selv blir fortellingen

På Bokmessen i Göteborg ble bildeboken ...

Historien går ikke i rett linje

Historien går ikke i rett linje

«Vi er ikke tog. Vi reiser ikke fra punkt ...

Anmeldelser

Etterkommernes arvesynd

Etterkommernes arvesynd

«Etterkommerne – skam, hat og utestengelse» ...

«Lyset over Krokskogen» - reflekterer over livets viktigste veikryss - avskjedens

«Lyset over Krokskogen» - reflekterer over ...

Trine-Lise Rygh er nå ute med en ny ...

En vaskeekte politimann om den mentale beredskap

En vaskeekte politimann om den mentale b...

Det er utrolig interessant. En vaskeekte ...

Frans av Assisi – en helgen for vår tid?

Frans av Assisi – en helgen for vår tid?

Man skal ikke ha gått så mange ...

Er selvhjelpsbøker til god selvhjelp?

Er selvhjelpsbøker til god selvhjelp?

Er selvhjelpsbøker til god selvhjelp? ...